ЩО ТАКЕ 3D УЗД МОЛОЧНОЇ ЗАЛОЗ
УЗД молочних залоз є оптимальним діагностичним методом для молодих жінок (до 35 – 40 років), вагітних і годуючих матерів, жінок з силіконовими протезами молочних залоз. Дослідження включає в себе огляд залоз і регіонарних зон лімфовідтоку. Оцінюються стан паренхіми, протоковой системи, наявність об’ємних утворень. Застосування поряд з традиційним сірошкальних (чорно-білим) УЗД кольорового допплерівського картування та спектрального допплерівського режиму дозволяє отримати додаткові відомості про наявність чи відсутність патологічних змін, а також уточнити доброякісний або злоякісний характер ураження.
В даний час проведення ультразвукового дослідження молочних залоз при плануванні вагітності у віці до 35 років носить лише рекомендаційний характер. Показаннями до проведення УЗД молочних залоз є підозри на патологію залоз у вагітних і матерів-годувальниць, профілактичні огляди у жінок старше 35 років, а також наявність ущільнення в молочних залозах або пахвових западинах у жінок будь-якого віку. Однак, навіть у молодих дівчат можуть бути патологічні зміни молочних залоз – кісти, фіброаденоми, запальні захворювання.
Мамологічного ультразвукова система Siemens Acuson S200 abvs створює об’ємну цифрову карту молочної залози в трьох проекціях, яка виводиться на монітори робочої станції лікаря і зберігається в пам’ять комп’ютера.
Вперше в історії методу УЗД лікар, який проводить дослідження, може в будь-який момент відтворити його в повному обсязі або передати колегам для отримання другого думки або проведення консиліуму ─ не кілька знімків, а все ультразвукові дані. Файл з 3D УЗД зберігається в електронній карті пацієнта і в подальшому може використовуватися для оцінки стану залози в динаміці.
Для найбільшої інформативності дослідження необхідно виконувати в першу фазу менструального циклу (з 7 по 12 день), в період клімаксу і в постменопаузі воно може проводитися в будь-який час.
Унікальні діагностичні можливості
На відміну від традиційного ручного дослідження при тривимірному автоматизованому УЗД сканування молочної залози ультразвуком відбувається не в одній, а в двох площинах. Важливою особливістю тривимірного УЗД є можливість отримання фронтальної проекції зображення на додаток до стандартних чотирьох, доступним при мануальному УЗД. Лікар може вивчати тканини на будь-яку необхідну глибину, від соска до грудної клітки.
При необхідності ультразвукова 3D-реконструкція поєднується в комп’ютері з даними мамографічного дослідження. Вплив людського фактора і ймовірність діагностичних помилок при тривимірному УЗД ─ рекордно низькі для такого операторозавісімого методу дослідження як ультразвук.
Неперевершений комфорт для пацієнта
3D УЗД триває не більше 15 хвилин. На відміну від традиційного ручного дослідження тут немає необхідності «шукати» патологію датчиком. Лікар вивчає весь обсяг тканин, не надаючи тиску на молочну залозу.
Над грудьми пацієнтки, що лежить на кушетці, розміщується закріплений на кронштейні датчик, який в автоматизованому режимі, під контролем рентгенлаборанта здійснює сканування. У момент, коли пацієнтка знаходиться на кушетці і проходить 3D УЗД, лікар-мамолог за робочою станцією вивчає 3D модель залози на предмет відхилень від норми ─ в режимі реального часу.
Процедура абсолютно безболісна, груди не піддається стиску, як при мамографії.
3D УЗД може зберігатися і передаватися в цифровому форматі
Отримані в ході сканування дані зберігаються в електронному вигляді на робочої станції. Далі лікар може зіставляти їх з даними інших досліджень (мамографія, МРТ), оцінювати стан молочних залоз у динаміці, порівнюючи дані різних періодів, а також передавати не знімки, а повноцінну «ультразвукову карту» молочної залози для консультації або консиліуму з колегами, в тому числі закордонними.
ЧОМУ КОЖНІЙ ДРУГІЙ ЖЕНЩИНЕ ВІКОМ ВІД 40 НЕОБХІДНА НЕ ТІЛЬКИ МАМОГРАМА, А Й УЗД молочної залози?
Існує поняття рентгенологічної щільності структури ─ це індивідуальне для кожного пацієнта співвідношення трьох типів тканин, що формують залозу на рентгенологічному зображенні: жировий, залозистої і фіброзної.
У віці до 35 років в структурі молочної залози переважає залозиста тканина. На мамографії вона виглядає як бавовна ─ біла. Рентгенолог класифікує всі білі ділянки знімка як щільні. Пухлина теж щільна ─ а значить, теж біла. Якісь пухлини в силу особливостей будови видно на мамографії навіть на тлі вираженої залозистої тканини, але в більшості таких випадків в молодому віці пухлини можна побачити тільки на інших видах досліджень ─ на УЗД і на МРТ.
Після 35 років починається наростання частки жирової тканини в молочній залозі ─ природний фізіологічний процес, який закінчується приблизно до 55 років. ВООЗ вважає, що у середньостатистичної 40-річної жінки частка жирової тканини вже досить висока для того, щоб мамографія була інформативною.
Однак мамографія недостатньо інформативна у всіх тих випадках, коли через індивідуальних особливостей пацієнтки заміщення залозистої і фіброзної тканини на жирову йде повільніше статистичної норми або не відбувається зовсім.
На додаток до мамографії жінкам будь-якого віку з щільним рентгенологічним фоном має призначатися УЗД молочної залози. Це обов’язкова частина профілактичного протоколу.
Як зрозуміти, що у вас щільний рентгенологічний фон?
Досить просто: запитати лікаря, що описує мамографію, або самостійно знайти в протоколі дослідження літери ACR, поруч з якими будуть вказані або цифри від 1 до 4, або букви A, B, C або D, або значення в процентах: «до 25%» , «до 50%», «до 75%» або «більше 75%».
Цифри 3, 4 або букви C, D є вказівкою на щільний рентгенологічний фон. Якщо в протоколі вказані відсотки, то значення «до 75%» або «більше 75%» також вказують на щільний рентгенологічний фон. Якщо ці позначення є на вашій мамограмі, то вам показано ультразвукове дослідження грудей на додаток до мамографії.
НА ЯКОМУ ОБЛАДНАННІ МИ ПРОВОДИМО 3D УЗД молочної залози?
Рак грудей агресивний. Ще не встигнувши влаштуватися в тканинах молочної залози, первинна пухлина вже може відправити в кровотік так звані мандрівні клітини, які «прокинуться» і запустять створення вторинних вогнищ навіть після знищення первинної пухлини.
Профілактика і рання діагностика раку молочної залози – один з пріоритетів медичного дослідницького центру «MEDICUS». Ось чому ми придбали новітню ультразвукову систему Siemens ACUSON S2000 ABVS з можливістю виконання автоматизованого об’ємного сканування молочної залози (Automated Breast Volume Scanning).
Siemens ACUSON S2000 ABVS ─ система преміум-класу для маммологических досліджень. Вона дозволяє швидко і точно отримувати, аналізувати і документувати ультразвукові об’ємні (тривимірні) дані в автоматизованому режимі, а при необхідності перемикається в режим ручного УЗД з експертними характеристиками.
ДУМКА ЛІКАРІВ ПРО тривимірного УЗД молочної залози
Якість УЗД молочної залози складається з декількох складових. Важливий клас апарату ─ не всі системи дозволяють бачити освіти мінімальних розмірів. Вкрай важливою є кваліфікація лікаря ─ він повинен мати досвід діагностики захворювань молочної залози, щоб домогтися максимальної інформативності дослідження. Однак експертний рівень апарату і лікаря проте не вирішує проблему з відтворюваністю ультразвукового дослідження: ніхто інший, крім фахівця, що виконує УЗД, не зможе побачити його дані (як, наприклад, при мамографії або МРТ).
У разі 3D УЗД абсолютно всі дані, що надходять з апарату експертного рівня, зберігаються на спеціальній робочій станції. Їх обробляє інтелектуальна система, їх вивчає лікар-мамолог, що проводить дослідження ─ а також їх може в будь-який момент відтворити в повному обсязі і переглянути заново лікуючий лікар або будь-який інший фахівець.
За даними різних міжнародних досліджень застосування 3D УЗД у пацієнток з щільним рентгенологічним фоном дозволяє виявляти на 30% більше РМЗ. Я вважаю, що всім жінкам з щільним рентгенологічним фоном має бути рекомендовано проведення тривимірного автоматизованого ультразвукового дослідження молочних залоз.
Система ABVS (об’ємного сканування молочної залози) на базі експертного ультразвукового апарату TOSHIBA Aplio 400 дозволяє в абсолютно комфортному для пацієнтки положенні виконати ультразвукове дослідження на необхідну глибину тканин з тривимірною реконструкцією отриманих ультразвукових даних. Високопродуктивна робоча станція допомагає лікареві визначити і виявити самі мінімальні зміни структури тканини і точно координувати етапи діагностичного процесу.
Режими сканування:
- В, М
- Кольоровий М-режим
- Анатомічний М-режим
- Імпульсно-хвильової і постійно-хвильової доплер з відхиленням кута
- Енергетичне доплеровское картування CPA
- Кольорове тканинне доплеровское картування TDI
- Спектральний тканинний доплер
- Тривимірна реконструкція за допомогою двомірних датчиків
- Тривимірна реконструкція в КДК і енергетичному Доплера
- Режим об’ємного сканування в реальному часі
- ехокардіографія плода
- Подання інформації в B, М, D, дуплексних В / В, В / М, В / CDI, B / CPA і Тріплексний режим
- В / CDI / D, В / СРА / D, B / TDI / D
- Тканинна гармоніка, диференціальна тканинна гармоніка D-THI
- Багатопроменеве складене сканування
- функція еластографії
- Функція Smart Fusion: для зіставлення даних дослідження УЗ і зображень, отриманих на КТ, МРТ або інших УЗД апаратах в реальному часі
- Функція Стрес-відлуння
- режим HPRF
- трапецієвидне сканування
- Функція 3D / 4D
- Технологія ADF (динамічний потік) з спрямованої подачею додає чудове просторове дозвіл і низьку залежність від кольору для кольорового доплера
- Технологія ApliPure +: багатопроменеве сканування в реальному часі для досягнення кращої якості зображень
- Технологія Precision Imaging для отримання зображень дрібних деталей з чітко окресленими кордонами і високою однорідністю
- Мультипланарна і поверхнева реконструкція
- Функція MultiView для мультипланарної реконструкції: допомагає провести високоточний аналіз зображень
- Функція еластографії в реальному часі
- Технологія MicroPure для виявлення невеликих концентрацій солей кальцію
- Технологія відстежування руху стінок міокарда
- Ультразвукове дослідження з контрастним посиленням (CUES)
- Підтримка функції DICOM 3.0
- Цифровий формувач променя з технологіями ApliPure, CWD, PWD, TDI, TwinView
- Функція FlyThru: віртуальна об’ємна 3D ендоехографія
- Функція QuickScan для управління одним дотиком
- Візуалізація мікрокровотока (MFI)
- Розпізнавання кровотоку і тканинної перфузії VRI
- Технологія Realtime ASQ для оцінки щільності тканинних структур
- панорамне сканування
- Функція TSO: модуль тканинного посилення з високою частотою кадрів і оптимізацією тканинного відображення
- Багатопроменеве складене сканування в реальному часі з використанням всіх датчиків і режимів
- Контрастна ехографія в режимі тканинної та органної перфузії
- Транспіщеводная ехографія
- Функція STIC: дослідження серця плода в режимі об’ємної візуалізації
- Функція автоматичної оптимізації доплерівського спектра
- Автоматичне вимірювання товщини інтиму-медіа IMT
- Режим просторово-частотного кодування в реальному часі