УЗД ДЛЯ ДІТЕЙ
Безпечне швидке обстеження стану дитячого організму можливо за допомогою ультразвукової діагностики – нешкідливого і вичерпного методу обстеження.
УЗД для дітей абсолютно безпечне, не несе ніякої променевого навантаження, кількість проведення обстежень не обмежена, так як ніякої шкоди від ультразвукової діагностики дитина не отримує. Крім того, УЗД абсолютно безболісно і його проведення не лякає малюка, надає точну інформацію про будову і стан органів.
У медичному центрі «Medicus» досвідчені й уважні лікарі ультразвукової діагностики проводять дітям такі УЗ-обстеження:
- головного мозку (нейросонографія);
- щитовидної залози та лімфатичних вузлів;
- вилочкової залози (тимуса);
- органів черевної порожнини;
- нирок та сечового міхура;
- органів малого тазу;
- органів калитки;
- кульшових та інших суглобів;
Коли дитині потрібне УЗД?
Ультразвукові обстеження для дітей проводяться при наявності проблем зі здоров’ям і зазвичай призначаються лікуючим педіатром. Дітям найчастіше роблять УЗД головного мозку (нейросонографію), серця, органів черевної порожнини, тазостегнових суглобів, сечовивідних шляхів і нирок.
Нейросонографію (УЗД головного мозку через тім’ячко) рекомендується проходити всім малюкам до року, недоношеним дітям, дітям, які перенесли травми і гіпоксію при пологах, а також при судомах, слабкості в руках і ногах, при затримці психомоторного розвитку та інших неврологічних симптомах.
УЗД серця (ЕхоКГ) проводиться, якщо педіатр виявив шуми в серці, дитина скаржиться на болі в грудях, втрачає свідомість, швидко втомлюється, часто хворіє на пневмонію, якщо руки і ноги малюка холонуть без видимої причини. Якщо у дитини є близькі родичі з важкими патологіями серця, також рекомендовано зробити ЕхоКГ.
УЗД органів черевної порожнини робиться, якщо дитина скаржиться на дискомфорт або болі в животі, гіркота в роті, якщо у нього пожовтіли шкіра або склери очей, а також після травм. УЗД органів черевної порожнини вимагає проведення незначної підготовки: за кілька днів до обстеження потрібно виключити продукти харчування, що провокують газоутворення (бобові, молоко, чорний хліб, солодощі, фрукти та ін.), А саме обстеження повинно проходити натщесерце. Якщо обстежити потрібно грудничка, то час обстеження потрібно розрахувати так, щоб воно пройшло перед черговим годуванням.
Провести комплексне обстеження і зробити УЗД дітям ви можете зателефонувавши адміністратору нашого медичного центру, і ви дізнаєтеся: скільки коштує обстеження, як правильно підготуватися до процедури.