Видалення новоутворень методом електрокоагуляції.
Видалення доброякісних утворень на шкірі за допомогою електрокоагулятора дозволяє швидко і безболісно позбутися від негарних бородавок і папілом. Суворих медичних показань до видалення доброякісних новоутворень, як правило, немає, і мова йде скоріше про естетичний дискомфорт і профілактиці переродження у злоякісну форму. Лікарі рекомендують звертати пильну увагу на родимки і папіломи, які піддаються постійному тертю або травмування. Так, наприклад, при заняттях спортом виступаючі частини тіла, розташовані в складках шкіри (пахвові, пахові зони), можуть перекручуватися «на ніжці» і запалюватися. У таких випадках краще пройти консультацію для запобігання негативним наслідкам. Електрокоагуляція або електродеструкція- один з найпоширеніших і надійних методів видалення новоутворень «на ніжці», які виступають над поверхнею шкіри. Також іноді застосовується для усунення судинних зірочок, точкових гемангіом.
Суть методу полягає в висічення тканин електроножем і одночасної коагуляції судин, що сприяє формуванню тонкої скоринки і швидкому загоєнню рани, запобігає появі грубого рубця. Електроніж як би коагулює найдрібніші судини, що живили новоутворення.
Електрокоягуляцію можна назвати одним з делікатних методів, адже на відміну від хірургічного втручання, ризик утворення грубого рубця на шкірі мінімальний. Цей спосіб також застосовується у випадках, коли потрібна особлива акуратність і обережність: видалення новоутворень по лінії війкового краю, папілом в куточках очей.
Хід процедури електрокоагуляції новоутворень
Перед видаленням новоутворення необхідно проконсультуватися з онкохірургом про можливість проведення процедури і виборі оптимального методу. Попередньої підготовки для видалення новоутворень не потрібно. Процедура проходить під місцевою анестезією абсолютно безболісно для пацієнта. Відразу після видалення на місці колишнього новоутворення помітна рожева ніжна шкіра, яка в процесі загоєння формується в кірку.
Після процедури рекомендується не загоряти 3-4 тижні, згодом необхідно захищати місце видалення сонцезахисними засобами, не можна видаляти кірку на шкірі завчасно, вона захищає рану від інфекції і сама відпаде сама протягом 10-ти днів, водночас формується новий епітелій. Контрольна зустріч з лікарем проходить через 7-10 днів. Він оцінює стан поверхні рани і дає додаткові рекомендації по догляду.
Після електродеструкції лікар може відправити матеріал для гістологічного дослідження, щоб додатково підтвердити доброякісність новоутворення.
Переваги
Якщо новоутворення невеликі, не потрібно робити анестезію. В інших випадках застосовується місцеве знеболення.
Усі шари шкіри закупорюються під дією високої температури. Кров добре тромбируются і згортається, що запобігає інфікуванню та кровотечі після видалення.
Довіряйте своє здоров’я тільки професіоналам!